• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.twitter.com/@EtkinYayinevi
  • Çağının Ötesinde Bir Dahi TESLA
  • Sıradışı geniş ve açık bir alın, karakteristik, ince hatlı zarif bir burun, çökük yanaklar, yarım bir tebessümle donakalmış ince dudaklar, bakışlarıyla insanın ruhuna işleyen yorgun ve hüzünlü o harika mavi gözler... Seksen yedi yaşındaki ihtiyarın yüzünün tüm çizgilerinde, canını kurtarmak için değil, sadece insanlık yararına bir şeyler yapabilmek uğruna, en azından biraz daha zaman kazanabilmek için ölüme ısrarla direnen ifadesi kazınmıştı. (...)
  • Rus Edebiyatının Usta Kalemi GOGOL
  • "Bir düşünür, bir ahlakçı olarak Gogol, döneminin ileri gelenlerine göre daha alt sınıftaydı ama o, küçük yaşlarından itibaren, topluma faydalı olma arzusu taşıyıp, insanların ıstıraplarını candan paylaşan bir ruha sahip olmuştu ve onların ifadesi için, şiirsel dil, parlak bir mizah, canlı tasvirler buluyordu. Doğrudan yaratıcı etkisi, gözlemi, yaşanan olaylara derinden nüfuz etti ve insan ahlaksızlığının ve alçaklığının gerçek manzaralarıyla toplumsal bilincin uyanmasına açıkça katkıda bulundu."
  • Meksika Halk Kahramanı PANCHO VİLLA
   Çıktı...
  • "O günlerden daha kötüsünü hatırlamıyorum” diyecekti sonrasında Villa, “Allah, düşmanımın başına bile vermesin. En çok da yaralı ve bitap düşmüş askerlerimin can vermiş olması, benim onlara hiçbir şekilde yardım edememiş olmam beni mahvetti. Onca yıl komutam altında korkusuzca mücadele veren kardeşlerimin birbiri ardına düştüklerini ve arkalarında kanlarını bıraktıklarını gördükçe boşuna mı verdik bu kurbanları, halk bir gün büsbütün toprak ağalarına ve para babalarına karşı galip gelebilir mi
  • Charles DICKENS 207 yaşında...
  • Romanlarında yoksulları, emekçileri, sağlıksız evleri, barakaları anlatan; kendi de çocuk yaşta işçi olarak çalışmış biri olarak özellikle çocukların yaşadığı zorlukları, çocuk emeği sömürüsünü, kimsesiz çocukları, güçlü bir anlatımla dile getiren; anlatımı yalın, süssüz, ancak gerçekçi ve etkileyici olan ve “... İçinde yaşanılan dönemi tüm pislikleriyle anlatan gerçekçi yazar” Charles DICKENS 7 Şubat'ta 207 yaşına girdi. Eserleriyle yaşayan DICKENS'in ilginç biyografisi bu kitapta.
  • 8 Şubat 1828 yılında doğan JULES VERNE 191 yaşında...
  • Yazdıkları kadar biyografisi de sırlarla dolu olan Jules Verne, kendi geleceği hakkında bile hiçbir tahminde bulunmazken nasıl olmuştu da insanoğlunun yüz yıl sonra gerçekleştirdiği teknolojileri önceden hayal edip yazabilmişti? O, bilim ve teknolojiye yol gösteren bir peygamber miydi? Bilim ve teknolojide meydana gelecek gelişmeler sadece ona mı gözükmekteydi?
  • Doğu'nun Sönmeyen Yıldızı HAYYAM
  • ...tarih, insanoğlunun faaliyet gösterdiği her alana yeteneği olan pek çok dâhiye tanıklık etmiştir.Onlar tüm insanlığın gerçek süsü, en büyük serveti ve hazinesidir. Ömer Hayyam’ın da onlardan biri olduğunu söyleyebilir miyiz? Kesinlikle evet. Hemen aklımıza ikinci bir soru geliyor: Bu yeteneklerden hangisi daha çok göze çarpar? Adını ölümsüz kılan asıl şey nedir? Acaba Hayyam'ın hangi yeteneğini ilk sıraya koyabi..
  • Gerçekçi Romanın Ustası BALZAC
  • "Her zaman olduğu gibi gecenin on birinde üzerine geceliğini giyiyor, başında komik duran takkesini takıyor, kahvesini hazırlıyor ve masasına oturup, sabahın ilk ışıklarına kadar çalışıyordu."
  • yeni kitap... Elektriğin Newton'u AMPERE
  • Daha çocuk yaşlarındayken babasının giyotinle öldürülmesinin sarsıntısıyla ruhsal bunalıma giren ve neredeyse bitkisel hayattan bir yılda çıkan, sonra da adını buluşlarıyla bilim tarihine yazdıran; ama sahip olduğu muhteşem zeka kadar da özel hayatında mutsuz olan bu büyük insanın acıklı yaşamöyküsü.
  • yeni kitap... Mantık Biliminin Kurucusu ARİSTO
  • Aristoteles ismi bizi, bir insanın görebileceği en muhteşem manzarayla yüz yüze bırakıyor: Sıradan sevinçleriyle, kederleriyle ve hastalıklarıyla birlikte altmış üç yıllık bir dünya hayatı ve ölümden sonra devam eden iki bin senelik ömür!...
  • "BU KİTABI NEDEN YAZDIM?
  • Böyle bir sorunun cevabının daha ilk cümlesinde Mustafa Kemal Atatürk’ün insan olarak, teşkilâtçı olarak, ihtilalci olarak, barışçı olarak sıfatlarından bahsetmek gerekir ki, bu büyük adamın hatırasına kalbinin en samimi köşesini ayıran Türk okuyucusuna bunları anlatmak beni biraz güç duruma düşürüyor. PARAŞKEV PARUŞEV"
  • TÜRKİYE'DE BİR İLK...
   Tolstoy'un bilinmeyen eseri ilk kez Türkçe yayınlandı.
  • Rusya’da ilk kez 1886’da yayınlanan ama hem Çarlık Rusyası, hem de Sovyet Rusya’nın sansürü nedeniyle bilinmeyen bu kitap Türkiye’de ilk kez yayınlanmaktadır. “Yunan Öğretmen SOKRATES” kendi zamanını aşan, tüm zamanlar için geçerliliği olan bir eserdir. Yaşamlarının anlamını ve amacını merak edenler, bu kitapta kendileri için çok yeni, beklenmedik ve aradıkları doğru cevapları bulacaklardır. Bu kitap her yaş ve meslekteki insanın ilgisini çekecek bir kitaptır.
  • Devrime Adanmış Bir Hayat CHE
  • "Küba devrimi gerillalarından birisi olan oğlumun nasıl Binbaşı Che olduğunu ve Bolivya Dağlarına çıktığını anlayabilmek için,” diye anlatıyor don Ernesto “geçmişin perdelerini açmak ve ailemizin atalarını tanımak gerekiyor. Hemen söyleyeyim; oğlumun damarlarında akan kanda İrlanda isyancılığı, İspanyol savaşçılığı, Arjantin yurtseverliği vardı. Belli ki Che’ye bizim asi atalarımızdan bazı özellikler miras kalmış. Karakterinde onu uzak yolculuklara, tehlikeli maceralara, yeni fikirlere çeken...
Site Haritası
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam45
Toplam Ziyaret42791
videolar

ANASAYFA


     Antik Dönem Aşk Öyküleri

   
Ürün Kodu : 978-975-6391-41-9
Üretici : ETKİN YAYINEVİ
Etiket Fiyatı : 29 TL (KDV Hariç)
Ürün Özellikleri
Krallar, kraliçeler, komutanlar, tanrılar ve tanrıçalar, çobanlar, köylüler... Çoğu gerçekten yaşamıştı bu öykülerde.
        Detaylar
 
 
Detaylar

BAŞLAMADAN

Arkeoloji ile tanışıp, öğrenimine başladığım

1965 yılından bu yana

neredeyse yarım yüzyıl geçti.

Yılların birikimiyle yazmak için yola çıkıp da,

dağarcığımdaki kırıntıları ortaya dökerken

duyduğum heyecan,

yazarken aldığım hazdan daha az değildi.

Bu heyecanımı hep paylaşan

eşim Filiz ve biricik oğlum Oğul’a

verdikleri destek ve gösterdikleri sabır için,

“kaleminizi, kamera gibi kullanıyorsunuz,

neden yazmıyorsunuz”

diye beni teşvik eden değerli yazar

Mavisel Yener Hanımefendi’ye

ve kitabıma büyük katkıda bulunan

sevgili Galip E. Uzun Hocama

candan teşekkür ediyorum.


Korkmaz Göçmen

1948’de Susehri’nde doğdu.
1970’de DTCF Arkeoloj  Bölümünden mezun oldu.
Is ve İsçi Bulma Kurumu Genel Müdürlüğünde raportör, Hürriyet Gazetesinde muhabir olarak çalıştı. 1975’de TRT’de kameraman, 1981 darbesiyle atandığı DSI’de 1993 yılına kadar Foto-Film Sefi ve Matbaa Müdürü
olarak görev yaptıktan sonra tekrar TRT’de kültür programları ve belgesel
film yönetmeni olarak çalıştı.
2002’den itibaren Belgesel Programlar Müdür Yardımcısı ve sonra da
Müdürü olarak çalışıp 2012 yılında emekli oldu.
TRT ve DSI’de 200 kadar belgesele imza attı. Yıldırım Yanılmaz ve
Mustafa Altıoklar’ın kimi sinema filmlerinde görüntü yönetmenliği yaptı,
Petrol Ofisi ve Hürriyet Gazetesi için reklam filmleri gerçekleştirdi.
Arkeoloji belgesellerinden Akdeniz’de Solan Günes, Sapinuva’dan
Mektup Var, Midas’ın Gordion’u, Alanya Kalesi, Tasa Hayat Verenler,
Latmos’un Sanatçıları ödüllü belgesellerinden bir kaçı.
Çalışmalarından bazıları İnsan Hakları Derneği’nin (1992), Ankara
9. Film Festivali’nin (1997), Almanya Mein Fenster Festivali’nin (1978),
Italya Uluslararası Paolo Orsi Film Festivalleri’nin (1997, 1998, 1999), Par
is Uluslararası Bilim Belgeselleri Yarışmasının (2002), Bulgaristan Çevre
Filmleri Yarışması’nın (2004) çeşitli mansiyon ve ödüllerine layık bulundu.
Ayrıca bir yağlıboya tablosuyla da 1999 yılında TBMM Ulusal Egemenl
ik Yağlıboya Resim Yarışmasında birincilik ödülü kazandı. Kitaptaki
desenler de Korkmaz Göçmen’in çalışmaları.
Bu kitap ise, bir ilk kitap.

 
 
YAZAR, ÇEVİRMEN VEYA BAYİ OLARAK
BİZİMLE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ?